Aktuality 2016

Dobroslavický duatlon 2016 – pódiové opáčko

ikona_dobroslavice16 Již přes týden jsme se domluvili Zdeňa Dohnal, já a Benji, že se zúčastníme prvního letoštního duatlonu. Již tradičně tím byl náš známý a oblíbený duatlon v Dobroslavicích, který se jezdí v objemech 5-30-3 a letos opět pod hlavičkou ČP. Počasí nám už od rána přálo bez deště a teploučko. Po dohodě s pořadateli jsme si mohli dovolit dorazit k prezentaci mezi posledními, vše jsme měli již předem připravené a tak hurá sundat kola z držáku, obléct se a nachystat věci do depa. Na startu nechyběli ani Aleš Dedek a Jirka Klika.
Plánovaný start ve 13 h byl posunut o 20 minut, jelikož před námi jely závod ženy a dorostenky a jedna dívčina skončila ve sjezdu mimo vozovku v šípkách (nic příjemného). Na start se postavilo 62 závoďáků, což vzhledem k pěknému počasí a začátku sezóny opravdu není mnoho. Po startovním výstřelu se vyběhlo velice ostře a čelo závodu se neúprosně vzdalovalo. Benjiho jsem neviděl již po startu a Zdeňu jsem hlídal ze zadních pozic asi 500 m přede mnou. Snažil jsem se držet závoďáka z mé kategorie, který byl o něco rychlejší a nechtěl jsem, aby mi moc utekl před cyklistikou a tak jsem si za ním pěkně dával.
V depu při obouvání jsem byl tak vyťatej, že jsem se nemohl nohou ani trefit do tretry. Nakonec se zadařilo, takže hurá na kolo. No žádná sláva. Moc to jet nechtělo, takže žádné BKV se nekonaly. Přes týden jsem dost jezdil na kole, takže čtvrtek a pátek jsem byl KO. Únava z týdne byla cítit. Zanedlouho jsem v prvním stoupání docvakl skupinku třech závoďáků a mezi nimi i můj soupeř z kategorie a já se hnal dál a trochu i doufal, že bych mohl dorazit našeho Zdeňu. První kolo jsem se šetřil asi trochu více, jelikož jsem se nechtěl odrovnovnat již po prvním nepříjemném stoupání. Celkem nás čekaly 3 okruhy. Nájezd do třetího kola, poslední stoupání, v kterém jsem Zdeňu neviděl. U paní rozhodčí zastavit, slézt z kola a hurá do depa na běh. Při doběhu do depa co mé oči nevidí, všichni rychle přezouvají cyklo tretry za ty běžecké a Zdeňa se tam pěkně pomalu protahuje, sem tam zařadí nějaký strečinkový prvek a pak opatrně vybíhá těsně přede mnou.
Přechod z kola na běh nedělá jen Zdeňovi problémy, křeče chytají i Benjiho a další závoďáky (je začátek sezóny a tělo si musí navyknout). Zdeňa se mně pomalu vzdaluje a za chvíli mě předbíhá Benji, který běží již do cíle a já mám před s sebou ještě celý okruh. V posledním stoupání asi 500 m před cílem se kolem mne prožene soupeř z mé kategorie, kterého jsem si myslel, že jsem daleko odpáral na kole. V běhu byl opravdu lepší a tím pádem mě odsunul na třetí místo v kategorii. Po doběhu do cíle jsem se chtěl pořádně napít, ale byla tam jen malá várnice s čajem, žádná voda, žádnej banán atd. Všichni jsme měli z prvního letoštního duatlonu dobrý pocit z dobře vykonané práce. Jak se předpokládalo, tak Benji se v silné konkurenci neztratil a dokončil na 13. místě (v kategorii 5. místo 1:23:35), Zdeňa celkově 30. místo (v kategorii 10. místo 1:32:28) a já celkově 37. a (v kategorii 3. místo 1:34:02). Celkově vyhrál Bednarský Vojtěch v čase 1:17:13, který v závěru předběhl Kliku a nadělil mu půl minuty. A co závěrem? Trať pěkná, v jedné části nový asfalt. Trať bezpečná, běh příjemný, asfalt i krosový podklad. Ale mám jednu výtku k pořadatelům. Za 350 Kč startovného by mohlo být na trase běhu alespoň menší občerstvení, kde by se mohl člověk napít, když už nic jiného. Koupit kelímky a ionták si myslím v dnešní době nikoho nezrujnuje. A po doběhu do cíle ani nemluvím. A na lístek na jídlo jsme z přepravky nafasovali igelitový sáček a v něm koblih, koláč a nějaký croisant. Ale jinak příjemné poetické sportovní odpoledne s kamarády ze Zapro týmu. Kompletní výsledky a fotky najdete tady

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Mohlo by Vás také zajímat
Close
Back to top button