Aktuality 2012

Rohálovská 50 2012

ikona_rohalovka502012

28.4.2012 jsme se s Čufou po roce vrátili do dějiště tehdy našeho prvního bikového závodu. Letos naši sestavu v hlavním závodě rozšířil nový oddílový kolega David Motyčka, takže jsme tak mohli sestavit tříčlenný tým do celkového hodnocení týmů. Letos už jsme s Čufou věděli, do čeho jdeme, takže jsme se na naši druhou účast docela těšili. Pozitivní byla i předpověď počasí, která již několik dní před závodem nehlásila žádný déšť, takže bylo hodně pravděpodobné, že bude trať bez problémů sjízdná i pro nás méně zkušené :-). Negativem této příjemné skutečnosti byl fakt, že už si nebudeme tolik připadat jako drsní bikeři a hlavně se nebudeme mít v cíli na co vymlouvat. Byli jsme tedy připravení na to, že letos do toho budeme muset pořádně bušit, ať tam Zapru neuděláme ostudu. Já měl letos tu výhodu, že jsem se díky umístění z loňska mohl postavit do první vlny startovního pole. Byl jsem tak ušetřený toho, abych se drze tlačil do prvních řad. Čufa se musel spokojit s druhou vlnou, takže ho čekalo prokousávaní se vpřed. V 11h bylo tedy odstartováno a hned od začátku se jelo pěkně z ostra. Já se nechal předjet spurtery, co měli potřebu být první na první polňačce a dál jsem si pokračoval svým tempem. Prvních 10km jsem si upevňoval pozici a snažil se držet „své“ skupiny. Protože bylo sucho, tak sem tolik neztrácel ve sjezdech. Cca do 40km jsem se propracoval někam k 50. místu a držel jsem se ve skupině s Peťou Vabrouškem. Říkal jsem si, že by bylo fajn s ním dojet do cíle. Bohužel on se po 40km teprve rozjízděl a já začal pěkně vadnout, takže na posledních 4 km za to pěkně vzal a do cíle mi stihl nadělit skoro minutu. Já do cíle dorazil na 52. místě absolutně v čase 2:01:58. Proti loňsku to sice znamenalo propad v absolutním pořadí, ale zároveň zásadní zlepšení dosaženého času cca o 29min, které ovšem přisuzuji nesrovnatelně příznivějším klimatickým podmínkám. Záznam trasy je zde.
Čufa se letos připravil mnohem lépe jak materiálově, tak fyzicky, takže ač se opět prokousával ze zadních pozic, tak se dokázal svým strojovým tempem propacovat na 93. místo (v čase 2:09:24) v absolutním pořadí a zajistil si tak pro příští rok postavení v první vlně :-). Za zmínku ještě stojí fakt, že se Čufa umístil v TOP 10 v kategorii MUŽI II. Posledním naším zástupcem v cíli byl David, který finišoval v čase 2:43:38 na 359. místě absolutně. V hodnocení týmů jsme dosáhli celkového času 6:55:00, což stačilo na 19. místo. Na závěr nesmím zapomenout zmínit, že jsme měli své zastupce i v dětských závodech, kde naše barvy hájili Martínek, Lucinka a Patriček :-).
Ze všech 666 dokončivších se absolutním vítězem hlavního závodu stal Jan Jobánek, který dojel do cíle s bezpečným náskokem před ostatními v čase 1:42:07. Nejlepší ženou v cíli byla Pavla Nováková v čase 2:06:23.

Výsledky: více na webu pořadatele

Fotky od nás 🙂 zde

Fotky na rajčeti 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9


Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE Naše nová hračka do teamu. Už na začátku sezóny jsme avizovali, že na příští sezónu plánujeme vylepšit naše foto vybavení, protože obyčejný kompakt není na focení takto dynamického sportu úplně vhodný. Pořád jsme se utěšovali tím, že jsou pořád lepší nějaké fotky než žádné, takže jsme s upgradem nespěchali. Bohužel zvrat do našich plánů vnesl můj školní výlet po Bosně a Hercegovině a Chorvatsku. Na jedné z vycházek po Sarajevu mi přímo na ulici ukradli našeho mladého kompakta Canon ps 1100 is. Na základě toho jsme se rozhodli už neutrácet peníze za kompakt (na případné momentky nám snad poslouží mobily), ale vše investovat do digitální zrcadlovky. S výběrem a doporučením nám pomohla naše kamarádka a fotografka v jedné osobě Hanka Pauchová. Volba padla na sice již výběhový, ale osvědčený model Nikon D90, na který jsme v Bohemce dostali velmi lákavou slevu. Samozřejmě je nám jasné, že kvalitní fotoaparát ještě nezaručuje kvalitní fotky, ale snad se nám s přibývajícími zkušenostmi podaří zveřejňovat kvalitní fotogalerie ze závodů 🙂

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Mohlo by Vás také zajímat
Close
Back to top button