Aktuality 2012

Porubský sprint-triatlon 2012

ikona_poruba12

1.5.2012 po kvalitním rozjetí na Rohálovské 50 jsme si s Čufou řekli, že využijeme 1. máje k absolvování dalšího přípravného závodu. Počasí mělo být stále letní, takže bylo skoro až škoda, že se v Porubě plavalo v krytém bazéně :-). Porubský triatlon se nedá považovat za ryzí triatlon, protože se na kole pokračuje až po odplavání všech účastníků. Na kolo se samozřejmě nasedá v pořadí a odstupech, tak jak byly dosaženy v plavání, takže závodníci nejsou v druhých dvou disciplínách ochuzení o správné závodění.
Nám se s Čufou plavání moc nepovedlo, takže jsme si na kole a běhu pořádně mákli. Já se během cyklistiky posunul ze 42. místa až na 10. Další tři pozice jsem urval ještě na běhu a dokončil jsem tak na 7. místě absolutně v čase 1:06:25 (4. místo M30). Čufa se opět koupal o chvíli déle než já, takže byl na kolo vypuštěn na 96. místě. Během cyklistiky se dle předpokladů posunul vpřed a ve značně zatáčkovité trati běhu už jen upevňoval pozici :-). Nakonec dokončil na 36. místě absolutně v čase 1:13:55 (6. místo M40). Absolutním vítězem se stal Petr Varboušek, který si 1. místo pohlídal na běhu a v čase 1:03:52, tak dokončil jen 10s před druhým Lukášem Krpcem. Nejlepší ženou v cíli byla, kategorií ještě dorostenka, Jana Macháčová, která finišovala v čase 1:16:36.
Výsledky zde Fotky 1, 2
{gallery}triatlon_poruba2012{/gallery} Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE Naše nová hračka do teamu. Už na začátku sezóny jsme avizovali, že na příští sezónu plánujeme vylepšit naše foto vybavení, protože obyčejný kompakt není na focení takto dynamického sportu úplně vhodný. Pořád jsme se utěšovali tím, že jsou pořád lepší nějaké fotky než žádné, takže jsme s upgradem nespěchali. Bohužel zvrat do našich plánů vnesl můj školní výlet po Bosně a Hercegovině a Chorvatsku. Na jedné z vycházek po Sarajevu mi přímo na ulici ukradli našeho mladého kompakta Canon ps 1100 is. Na základě toho jsme se rozhodli už neutrácet peníze za kompakt (na případné momentky nám snad poslouží mobily), ale vše investovat do digitální zrcadlovky. S výběrem a doporučením nám pomohla naše kamarádka a fotografka v jedné osobě Hanka Pauchová. Volba padla na sice již výběhový, ale osvědčený model Nikon D90, na který jsme v Bohemce dostali velmi lákavou slevu. Samozřejmě je nám jasné, že kvalitní fotoaparát ještě nezaručuje kvalitní fotky, ale snad se nám s přibývajícími zkušenostmi podaří zveřejňovat kvalitní fotogalerie ze závodů 🙂

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Mohlo by Vás také zajímat
Close
Back to top button