Aktuality 2012

Dobroslavický jarní duatlon 2012

ikona_dobroslavice12

14.4.2012 jsme se s Čufou vrátili na místo činu našeho prvního vystoupení v dresu Zapro triteamu. Dobroslavický duatlon pro nás začíná být přijemným startovacím závodem sezóny atlonů. Letos nám počasí nepřálo tolik jako loni, ale i tak se s námi postavilo na start 73 závodníků. Hlavním adeptem na vítěství byl Karel Zadák, který při absenci loňského tria nejlepších vlastně neměl přímého konkurenta. Hned po startu začal Karel potvrzovat, to co od něj všichni očekávali. Po prvním běhu nasedal na kolo s přehledem první. Během cyklistiky si svůj náskok ještě navýšil a ve druhém běhu si tak nikým neohrožený doběhl pro vítězství v čase 1:20:00. V kategorii žen nebylo o vítězce rozhodnuto tak jednoznačně. Až druhý běh rozhodl, že absolutní vítězskou se i letos stala Lucka Materová v čase 1:06:08.  No a jak už je z výše napsaného patrné, tak nikdo ze Zapra o vítězství nebojoval :-). Já s Čufou jsme tak velké ambice neměli a když jsme se před startem rozhlédli po konkurenci, tak jsme vzdali boje i o bednu :-). Hned po startu všichni nasadili pekelné tempo. Já jsem mírně ztrácel i na Čufu, ale postupně jsem se dostal do tempa a snažil jsem se udržet přijatelné manko na konkurenci. Bohužel už od rána jsem věděl, že jsem si závod trochu pokazil mou nedůslednou přípravou materiálu. Tak nějak jsem zazdil, že mám letos nové závodní boty a jaksi jsem si je zapomněl vybavit gumkami místo tkaniček :-/. No takže časy depa tomu odpovídají (zvlášť když sem šněroval v rukavičkách… hold mám rád teplo a to v sobotu rozhodně nebylo 🙂 ). Na kolo jsem tedy nasedal se ztrátou na mou běžeckou „skupinu“, takže jsem za to musel vzít hned od prvního kopce. První okruh ze 3 se mi sice nejel úplně ideálně, ale tempo ve skupině jsem zvládal v pohodě. Ve druhém okruhu se už nohy cítily fajn, tak sem to začal do jednoho z největších kopců trochu trhat, ať se nám v balíku trochu obmění tváře :-). Ve třetím okruhu jsem si závěrečný kopec vyjel opět svižně, ale začaly mě omezovat náběhy na křeče do lýtek (v mém případě u prvního duatlonu v sezóně normálka), takže sem to už moc nehrotil, ať mě to „nekousne“. Ve druhém depu jsem si opět potrénoval šněrování a se ztrátou „vyběhl“ na druhý běh. Tam už se z mé strany žádné překvapení nekonalo. Nohám už se moc nechtělo a motivace se někam hnát už taky trochu scházela. Ve druhém okruhu kolem mě ještě doslova prolétl Marťa Navařík (asi aby mě hned přešla chuť se za něj pověsit 🙂 ) a tak sem nakonec dokončil na 10. místě absolutně (6. místo M30) v čase 1:29:15. Čufa si po zbytek závodu nevedl také vůbec špatně. Během cyklistiky se sice mírně propadl v pořadí, ale celkově vyrovnaným výkonem i ve druhém běhu dokončil na 24. místě absolutně (8. místo M40) v čase 1:34:46. Celkově jsme byli oba s předvedenými výkony spokojení. V mém případě zlepšení o 2min (ale k čemu to je, když takovému Klakecovi se daří ještě větší zlepšení, i když vlastně vuuubec netrénuje :-D) je fajn příslibem do dalších závodů :-).
Nakonec nesmím zapomenout pochválit pořadatele, kteří po vyhodnocení ankety týkající se loňského závodu, vyslyšeli připomínky závodníků k umístění depa a letos bylo vše dovedeno k dokonalosti. Škoda jen, že minimálně tuto změnu nemohl ocenit větší počet startujících. Snad se tedy pořadatelé dočkají příště, když bude závodění přát lepší počasí.
Výsledky jsou zde Fotky dalších přihlížejících  1, 2, 3, 4
Za fotky děkuji Katce, která suplovala za Verunku 🙂
{gallery}dobroslavice2012{/gallery} Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE Naše nová hračka do teamu. Už na začátku sezóny jsme avizovali, že na příští sezónu plánujeme vylepšit naše foto vybavení, protože obyčejný kompakt není na focení takto dynamického sportu úplně vhodný. Pořád jsme se utěšovali tím, že jsou pořád lepší nějaké fotky než žádné, takže jsme s upgradem nespěchali. Bohužel zvrat do našich plánů vnesl můj školní výlet po Bosně a Hercegovině a Chorvatsku. Na jedné z vycházek po Sarajevu mi přímo na ulici ukradli našeho mladého kompakta Canon ps 1100 is. Na základě toho jsme se rozhodli už neutrácet peníze za kompakt (na případné momentky nám snad poslouží mobily), ale vše investovat do digitální zrcadlovky. S výběrem a doporučením nám pomohla naše kamarádka a fotografka v jedné osobě Hanka Pauchová. Volba padla na sice již výběhový, ale osvědčený model Nikon D90, na který jsme v Bohemce dostali velmi lákavou slevu. Samozřejmě je nám jasné, že kvalitní fotoaparát ještě nezaručuje kvalitní fotky, ale snad se nám s přibývajícími zkušenostmi podaří zveřejňovat kvalitní fotogalerie ze závodů 🙂

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Mohlo by Vás také zajímat
Close
Back to top button
X