Aktuality 2011

Rohálovská 50 – můj první závod na MTB v životě

ikona_r50

30.4.2011 proběhl již druhý ročník Rohálovské padesátky, která je součástí Rohálovského duatlonu (společně s běžeckým závodem Rohálovskou 10). Protože jsem se zhruba před měsícem odhodlal ke koupi MTB, tak jsem dostal i ten šílený nápad, že to bude můj první závod na horských kolech. Důvodů bylo sice hned několik, jako, že kvalitně potrénuji na sezónu a nasbírám nějaké zkušenosti na závody Xterra a pak taky, že když už si koupím bika, tak je na něm potřeba i jezdit 🙂 a v neposlední řadě rozhodly, také reference kamarádů, že trasa je „nenáročná“. Naštěstí dostal stejný nápad i můj oddílový kolega Čufa, takže jsem v tom nebyl sám.

Týden před závodem sice počasí moc nepřálo, takže všichni zkušení bikeři věděli, jak to na trati bude vypadat. Já si pořád naivně myslel, že to třeba do soboty oschne a nebude to zase tak hrozné. Byl jsem rozhodnutý do závodu nenastoupit jen v případě, že bude pršet. Tato situace bohužel nebo možná naštěstí nenastala, takže jsem se postavil na start závodu se 600 hlavým startovním polem. Samotný start naštěstí proběhl bez problémů. Nikam jsem se nehnal a protože trať byla rozbahněná, tak jsem se snažil koukat po závodnících v dresu pořádajících Vesanů, u kterých jsem předpokládal, že mají trasu najetou a budou volit stopu, která je „sjizdná“ :-). To se minimálně na prvních 5km vyplatilo. Dál už se pole závodníků docela natáhlo, takže jsem si mohl jet svoje. Samozřejmě v některých sjezdech jsem proti zkušenějším (šílenějším) bikerům docela ztrácel, ale většinu jsem jich ve výjezdech zase sjel a nebo předjel. Nevím jestli to bylo i tím, že jsem závod musel jet v silničních tretrách (důvod tohoto rozhodnutí nebudu rozebírat, protože bych tu udělal negativní reklamu jednomu brněnskému e-shopu s cyklo vybavením), což znamenalo, že jsem se snažil vyšlapat i to, co někteří šli pěšo. Samořejmě, že jsem se v některých pasážích prošel a to dokonce i z kopce, ale v případě sjezdů to bylo na doporučení pořadatelů, které jsem rád poslechl :-). Trochu mě později zaskočilo, jak pomalu závod ubíhal. Podle výsledků z loňska jsem předpokládal, že bych mohl zajet čas něco málo přes 2h, ale když jsem na 20km viděl, že už šlapu hodinu, tak jsem si říkal, že buď jsem fakt takovej amík a nebo je to bahno na trati větší brzda než jsem čekal. Naštěstí v druhé půli závodu už byly i některé rychlejší bezpečnější pasáže, kde kilometry naskakovaly o poznání snadněji. V závěru se také ukázalo, že na 36. km (dle mého tachometru) už jsem byl jen 10km před cílem. Bylo to fajn zjištění, takže jsem do sebe nacpal poslední zbytky gelu a přestal se zbytečně šetřit. Trochu jsem doufal, že už mě v závěru nebude čekat žádný divoký sjezd a že ještě stihnu docvaknout skupinku před sebou, ale bohužel jsem se spletl. Obalené stromy matracemi jsem na trati ještě neviděl, takže jsem nic neriskoval a poslední rozbahněný sjezd kousek před cílem si sjel na pohodu.

V cíli z toho bylo 43. místo v absolutním pořadí, 35. místo v kategorii 19-39let a čas 2:30:45, který se nakonec ukázal ne zase až tak špatný, protože k času kolem dvou hodin se nakonec dostali jen ti nejlepší :-). Závod zdárně a ve zdraví dokončil i Čufa, který v cíli moc nadšením z MTB nezářil a prohlásil, že zůstane věrný silničce. Myslím ale, že za své 127. místo absolutně a 19. místo v kategorii 40-49let se vůbec nemusí stydět. Kompletní výsledky Rohálovské 50 jsou zde a výsledky Rohálovského duatlonu zde

Další pěkné fotky jsou zde a zde

{gallery}rohalovska502011{/gallery}

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Mohlo by Vás také zajímat
Close
Back to top button