Aktuality 2011

X-triatlon Šternberk, + TV záznam

ikona_sternberk

19.6.2011 se konal již tradiční terénní triatlon v Dolním Žlebu u Šternberku. Závod, který se jede na objemech 0,4 – 18 – 5 se svými objemy zdá být ideální pro začínající „xterráky“. Jelikož náš nový oddíl nemá zatím tolik členů, aby jsme objížděli v hojnějším počtu závody od ironmanů až po xterru, tak jsem byl nucen do Žlebu vyrazit sám a dokonce i bez doprovodu 🙁 :-). Ač na to nejsem zvyklý, vyrazil jsem s dostatečným předstihem, abych byl kolem 10h na místě. Měl jsem v úmyslu si projet trať kola, protože zkušení bikeři (Gamba a spol 🙂 ) mě varovali, že sjezdy stojí za to. Po příjezdu na místo jsem tedy rovnou začal vybalovat kolo a šel si projet tu „hrůzu“, kterou máme jet třikrát :-). Od depa se zhruba 2km jedou do kopce po kamenité lesní cestě, takže to bylo v pohodě. Pak následoval cca 1km po vrstevnici po široké lesní cestě, ze které se pak vyjelo do ještě jednoho krátkého výjezdu (cca 0,5km). No a když už bylo stoupání dost, tak bylo potřeba taky něco sjet, takže první sjezd byl celkem v pohodě cca jen 300m a více méně v přímce. Pak následoval ještě jeden přejezd po rovince a z ní rovnou do toho nejhoršího (pro některé možná nejlepšího 🙂 ). Když člověk jede na závod do Žlebu, tak by ho asi nemělo nic překvapit, ale tohle je pro začátečníka slušná škola :-). Koryto široké a vysoké zhruba 3m, ve kterém je ještě v prostřed vymletá rýha půl metru od občasně protékající vody. Tento úsek neodpustí žádnou chybu, takže při vyjetí z ideální stopy se člověk sem tam proletí (naštěstí je koryto kvalitně vystlané vším možným co tam napadalo a nebo donesla voda). Ze sjezdu se přímo vjíždí do depa a pak do dalšího okruhu. Před závodem jsem to tedy absolvoval bez újmy na zdraví, ale moc jsem se netěšil na to, že to budu muset jet celkem 3x. Po projetí jsem se tedy šel zaprezentovat a pomalu se chystat na start. Plavání se odehrávalo v místním přírodním koupališti ve dvou okruzích. Běh jsem nějak nestudoval, ale byl vypsaný na jeden okruh.

 Nebudu to dál protahovat a půjdu rovnou ke startu. Plavání jsem absolvoval v neoprénu jako snad většina z cca 50-ti startujících. Čas (včetně depa) nebyl žádný zázrak, ale v xteře ztráta v plavání není zase taková tragédie, teda když nepomýšlíte na vítězství a nebo nejste mimozemšťan jako Klika :-).

Na kole jsem musel zabrat (tedy aspoň do kopce), takže hned v prvním okruhu jsem do toho šel naplno. Výjezd na kaši, na rovince trochu vydýchat, další výjezd a pak sjezdy hlavně nespadnout. V prvním okruhu jsem měl v korytě na mále, ve druhém okruhu jsem to projel čistě (do třetice všeho dobrého) no a ve třetím okruhu, kdy jsem jel na 4. místě absolutně jsem v korytě dojel další závodníky o kolo zpět. Tak pomalou jízdu jsem bohužel nezvládl (na předjetí v tomhle nemám) a po sklouznutí do vymletého koryta jsem se krátce proletěl :-). Naštěstí jsem spadl do měkkého a okamžitě jsem pokračoval dál i se spadnutým řetězem, protože do depa už to bylo jen cca 100m a z kopce. No škoda, že to nevyšlo bez pádu :-).

Na běh jsem tedy vybíhal na 4. místě s nesmazatelnou ztrátou na šílence přede mnou :-). Po pár metrech mě předběhl štafeťák, za kterého jsem se na první rovinatý kilometr pověsil. Pak už se běželo jen do kopce a mě se ty kiláky zdály nekonečné (nevím jestli za ty kilometrovníky děkovat a nebo bych je tam raději neviděl 🙂 ). Naštěstí poslední kilometr už byl pořádný seběh, takže v závěru už to uteklo. V cíli jsem byl tedy absolutně na 5. místě včetně štafet a na 2. místě v kategorii M30, což znamenalo i 2. místo v mistrovství Olomouckého kraje ve stejné kategorii. Absolutním vítězem se tentokrát stal Vašek Klakurka před Jirkou Klímou (oba V3T) a Alešem Dedkem (AD Cyklo). V ženách zvítězila Hanka Slováčková (Kola Kaňkovský).

Jak to tak vypadá, tak ve Šternberku to nebyla moje poslední xterra a rozhodně ještě nějakou v letošní sezóně absolvuji. Určitě nemám na to, abych objížděl ČP, ale jako zpestření k silničnímu triatlonu je to super. Jinak závod ve Šternberku hodnotím spíše pozitivně. Trochu je škoda, toho dojíždění závodníku o kolo (být na startu více lidí, tak by to byl asi ještě větší problém) a pak bych očekával, že bude na tak rizikovém závodě sanitka a ne jen obyčejný zdravotník. Kompletní výsledky jsou zde

Fotky od pana Fuksy: zde

Fotky od pana Skalického: zde

Fotky od TTC Olomouc: zde

TV záznam: zde

 

Za fotky děkuji bráchovi a paní Janktové 🙂 {gallery}xterrasternberk_2011{/gallery}

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Mohlo by Vás také zajímat
Close
Back to top button