Aktuality 2011

Blanenský plecháč 2011 – „další brambora do sbírky“

ikona_plechac

29.5.2011 hned po triatlonu v Hranicích jsme s Čufou vyrazili na triatlon do Blanska. Počasí na neděli už bylo hlášené víc než slušné a já byl zvědavý na nějaký závod, kde jsem ještě nebyl (Čufa si na tomto závodě odbyl premiéru už loni). Cesta do Blanska byla sice trochu hektická, ale start jsme stihli (rozplavání už nikoli 🙂 ). Do závodu nastoupilo rekordních 78 triatletů včetně kluků z Ekolu a Petra Vabrouška, takže o řádnou konkurenci bylo postaráno. Plavání v délce slabých 700m jsme absolvovali ve zdejší přehradě ve dvou okruzích a v neoprénech. Já zaplaval snad o něco lépe než v Hranicích, ale opět jsem neměl na kole s kým jet. Zhruba po kilometru z 20 km dlouhé cyklistiky se trať slušně zvedla a do kopce se ke mě nikdo nepřidal. Celkově se po otočku stoupalo cca 8 km, takže to byla slušná možnost, jak se na kole propracovat dopředu. Zpět už se jelo zase převážně z kopce a tam se hodně projevila výhoda jízdy v balíku, takže dotáhnout pětičlenný balík s Vabrouchem už jsem nezvládl. Na běhu (5 km ve dvou okruzích po cestičkách kolem přehrady) už to byl jen pokus zkusit doběhnout nějaké odpadlíky, což se bohužel nekonalo, ale jako velké pozitivum beru fakt, že mě ani nikdo nepředběhl :-). V cíli z toho bylo 11. místo absolutně a 4. místo v M30, takže třetí víkend v řadě brambora. Už si začínám zvykat :-).

Čufa se po tradiční značné ztrátě v plavání také propracoval dopředu a po skvěle zvládnutých zbývajících dvou disciplínách finišoval na 27. místě absolutně (5. místo M 40).

Celkově hodnotím závod velice pozitivně. Trasy jsou zvoleny dokonale a pořadatelům nemám co vytknout. Od prezentace, přes občerstvení až po vyhlášení bylo vše zvládnuté bezchybně. Jedinou drobností byla pozdější dostupnost výsledků na internetu, ale zřejmě jsem rozmazlený ze závodů, kde je časomíra zajištěná čipy a výsledky jsou většinou dostupné už ten den. Každopádně, si ale myslím, že by si závod zasloužil větší pozornost závodníků. Určitě je to jedno z nejhezčích míst, kde jsem triatlon jel. Kompletní výsledky jsou zde

Další fotky zde

Fotky od Verunky

{gallery}blanenskyplechac2011{/gallery}

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Mohlo by Vás také zajímat
Close
Back to top button