Aktuality 2016

Rohálovská 50 – vydařená generálka na Šelu

ikona_rohalovska5016 Po úspěšném rozjetí na MTB závodech ve Slovenské Skalici mě čekal další bikový závod – oblíbená Rohálovská 50. Tento závod je taková má srdeční záležitost. Jednak z důvodu prvého ostrého startu po zimě a pak pro svou technickou nenáročnost. Převýšení necelých 1000 m. Vhodná příležitost pro ty, co chtějí vyzkoušet první závod na horském kole.
Již od rána počasí přálo, sluníčko a bylo teplo. Ráno jsem naložil Benjiho a hurá směr Prusinovice, kde jsme chvíli hledali místo na zaparkování. Po příjezdu vše nasvědčovalo tomu, že účast bude rekordní a taky že byla. Celkem se přihlásilo 767 závodníků. Připevnili jsme číslo a čip, do kapsy vrazili nějaký gel a už vyrážíme se trochu rozjet a udělat potřebu. Na startu stojíme v prvním koridoru, jelikož jsme  minulý rok a předminulý (Benji) skončili v první  stovce.
Na svůj prní ostrý start na bajkovém speciálu se přihlásili i Víta a náš principál Zdeňa. Za ženy nás reprezentuje naše nová cyklistická naděje Bára Pivcová. Tito naši závodnici tak trochu doplatili na závody s větším počtem startujících, protože startovali ze zadních pozic, kde se pak těžko v terénu posouvá vpřed a kde může a taky se stalo, vzniknout tzv. špunt  a  trať  se ucpe. Ale o zkušenost více. Příští rok si to pohlídají a stoupnou si dopředu.
Počasí přálo, nálada bojovná a už jen čekání na výstřel z děla. Po startu do zavádějícího kola trochu nervy, jen to někde v tom chumlu nepoložit a vzápětí již vidím, jak  se ze země sbírá Benji, kterého zavřeli a břinknul si předním kolem o zadní. A už jedem spolu. Zanedlouho při stoupání mě Benji natahuje držku a ztrácí se v davu přede mnou. Zanedlouho docvaknu Berkovou, mistryni republiky a tak nevím, zda-li si můžu dovolit ji předjet a za chvíli Bednaříkovou, mou tréninkovou parťačku. Ze zadních pozic slyším to známé „..ale je tady krásně..“ – to se Lipánek ještě zuby nehty držel, ale pak u vysílače jsem ho ztratil nadobro. Jelo se dobře, brod v Líšné bez problémů, občerstvovačku jsem jen minul bez zastavení. Občas jsem zahlédl nějaký defekt, mezi něma i Medek. Je mě těchto závodníků vždy strašně líto. A je tu třešnička na dortu- průjezd brodem v Holešově. Opět lidí jak máku, bouřlivá atmosféra, která žene závodníky do vody jak smyslů zbavená. Při tréninku nevím, zdali bych se tím směrem vydal. Šupky dupky rychle z brodu ven, už nás čekají jen nekonečné průjezdy mezi poli. Před sebou vidím občas nějakého jednotlivce a ještě skupinu 6 lidí, kterou vede Patrik Bártík. Působí to na mne jako červená na býka, zatmění, výbuch a vzápětí je nemilosrdně jednoho po druhém předjíždím. Ještě sjezd a průjezd kravínem a je tu cíl. Stopky se zastavují na čase 2:07.
V cíli se zrovna občerstvuje Benji za podpory své rodiny. Rychle jsem se napil a pryč, jelikož přijíždí závodník po závodníkovi. Po převlečení hurá na řízek a na muziku. Sluníčko krásně hřálo a za chvíli se objevil Zdeňa, který nám povyprávěl story, jak se omotal na stromě, který mu neuhnul a jak ho museli hasiči vyproštovat. Ale nakonec i on i Víta a Barča zdárně a dá se říct i úspěšně zvládli tento závod a pro někoho to byla vydařená premiéra.
Ze Zapro teamu se nejlépe umístil Benji – celkově 69. v čase 2:05 a kategorie 14. místo já Čufa ,  celkově 87. v čase 2:07 v kategorii 3. místo.  Zdeňa celkově 259. čas 2:30 kategorie 138. místo. Víta celkově 471. čas 3:00 kategorie 220. místo a Barča Pivcová  celkově 510. čas 3:06 a v kategorii 15. místo. Celkově zvítězil mezi muži Rauchfuss Marek v čase 1:43 a mezi ženami Pospíšilová Radka v čase 2:12.   
Tento závod opět hodnotím hodně vysoko, organizačně není co vytknout, vše jak má být, snad jen při účasti tolika jezdců, některé pasáže s malou a pomalou průchodností  obejít. Ale mě se to říká. Nevím, jak to Vesani dělají, že mají toho pánbíčka na své straně a v poslední době mají na závod luxusní počasí. Startovné normální, v ceně ještě k tomu  „kompresní podkolenky“. Po závodě hezké posezení s přáteli u revival  Karla Gotta. Závěrem se  generálka na Šelu povedla a jsem moc rád, že jsem se poprvé dostal na větší akci na bednu. Ale beru to opravdu jako přípravu na jeden z mých vrcholů letoštní sezony mistrovství republiky v dlouhém MTB  maraton Šela 2016 který již bude tuto  sobotu.
Ještě jednou díky za krásné poetické odpoledne s přáteli v Rohálově. Opět za rok. Kompletní výsledky a fotky najdete na webu pořadatele tady

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Mohlo by Vás také zajímat
Close
Back to top button