Aktuality 2016

Rohálovská desítka je za náma aneb jak jsem se podíval pravdě do očí

ikona_rohalovka16 Již tradičně na konci února vyrážíme směr PRUSINOVICE na pěkný, ale těžký běžecký závod. Já jsem jel s Pavlem N. jedním autem a po cestě jsme potkali Miru, jak jel na kole, jak je u Miry zvykem. A u prezenčky ostatní naše členy Zdeňu, Benjiho, Pivčoura a Michala Dvorského. Při rozběhu jsme potkali spoustu dalších běžeckých kamarádů. Počasí vcelku přálo, až na ten boční vítr, ale nám, co určitě nepoběžíme na traťový rekord 29:30, to tak nevadilo. V 12:00 zazněl výstřel a šli jsme na to. Každý z nás šel do tohoto závodu s jinou strategií a s jiným cílem, jak závod odběhnout, tak např. náš plavecký trenér Pavel Novák běžel závod na tepy, já tak nějak, co to půjde k mým déle trvajicím problémům s třísly. Rozběhl jsem to na mne dost pomalu, při prvém okruhu jsem předběhl Turínu, pak Jardu alias Velkou pracku. Pak najednou slyším „Čufo, co tady děláš, máš být někde vpředu“, podle hlasu poznávám Lipánka. Říkám si ty jsi tady chyběl. Pak až do Tučap jsme se přetahovali. V tu chvíli jsem si říkal, že tady něco není v pořádku. V kopcích jsem Lipánka vždy doběhl, tak jsem si na Tučapy věřil. Ale omyl byl pravdou. Tam mi Lipánek ukázal, kde má traktor svíčky. V tu dobu už se čelo závodu blížilo do cíle, dle papírových předpokladů první dvě místa obsadili Afričtí běžci. A já a spousta ostatních byla teprve za Tučapama a před sebou jsme měli poslední táhlý nepříjemný kopec. Lipánek se jen vzdaloval. Do kopce mě ještě předběhl Jarda Zemánek z Draků. Při doběhu u cíle na mě ještě křičel náš Pivčour a já viděl, že už je tak 5 minut v cíli. Mé hodinky se zastavily v čas 46:27. Po krátkém vydýchání přiběhl za mnou Franta Kopečný a za ním za chvíli vysmátý Pavel Novák, který vypadal celkem v pohodě. Naši dva borci Mira Pazdera a Benji si to rozdali na férovku až těsně před cílem. A oba doběhli současně v krásném čase 40:41. Po urputném finiši a útoku na tyto dva naše borce doběhl do cíle náš principál Zdeňa Dohnal v čase 41:04 – pěkný výkon. Z našeho teamu pak doběhl Jirka Pivec v čase 43:12 (k tomu nemám co dodat, jen tiše závidím), Michal Dvorský 45:03 a pak já a za mnou Pavel Novák v čase 49:14, ale který to opravdu pojal jako, jak to nazvat, tréninkový testík. Co dodat závěrem. Akce v PRUSINOVICÍCH nezklamala, startovné 150,- a gulášek a organizace vše v pořádku. Traťový a učastnický rekord nebyl překonán. Zapro team byl opět vidět. Výsledky a časy v tomto závodě až na jednu výjimku ukazují, že bylo přes zimu něco natrénováno a naběháno. Jen tak dále kamarádi. Absolutním vítězem se stal Too Silas Kiprono s časem 0:30:07. Nejlepší ženou pak Chepleting Betty s časem 0:36:01. Kompletní výsledky včetně odkazů na fotky najdete tady