Aktuality 2013

Ač to tak nevypadá, tak ani v září jsme se neflákali :-)

ikona_zari2.10.2013 jak by se mohlo někomu na první pohled zdát, že jsme předčasně ukončili sezónu, tak vás vyvedu z omylu hned na začátku. Skoro dvouměsíční „mrtvo“ na webu bylo způsobeno totální leností hlavního admina psát aktuality, nikoliv však členy oddílu závodit :-). Aby mě někdo nemohl pranýřovat, že jsem se na měsíc září úplně vykašlal, tak vše shrnu do jednoho článku. Když to vezmu pěkně popořadě, tak první byl na pořadu měsíce Kromplmen. Letos šlo již o třetí ročník, na kterém naše barvy hájili naši nejzkušenější vetoši Čufa a Mira. Tuto dvojici doplnil ještě doléčený Baťa, který byl nucen dát si v půli sezóny pauzu. V silné konkurenci si nevedli vůbec špatně, když dokončili Mira a Čufa na 19. respektive 20. místě. Baťa v rámci svých možností zajel na 40. místo. Z celkového počtu 96 startujících, kterým letos opět přálo počasí to je chválihodný výsledek :-). Výsledky podle kategorií, celkově. Fotky zde a zde Hned v neděli po Kromplmenovi si někteří z výše uvedených střihli na vyjetí časovku dovrchu Slavkovské radary. Přestože počasí bylo přímo luxusní, tak na účasti závodníků to překvapivě nebylo znát. Letos tedy účastnický rekord nepadl, což ovšem nemění nic na faktu, že dresy našeho oddílu tam byly v převaze :-). Nebudu zde vypisovat všechny zúčastněné (zpětně se to z výsledků špatně dohledává, když tam schází kolonka klubové příslušnosti), když nás bylo fakt hodně :-). Důležité je, že jsme zaznamenali dvojnásobné postavení na bedně. Alča si časem 22:37 vyjela 3. místo absolutně i v kategorii a já při absenci silnější konkurence (asi bylo moc hezky na to, aby si v rámci tréninku vyšlápli radary) naplno využil situace. Časem 18:12 jsem si výrazně vylepšil osobák (asi bylo znát sobotní poctivé doplňování cukrů na oslavě 60. narozenin 🙂 ), což mělo za následek 2. místo absolutně a vítězství v mé kategorii.  Výsledky jsou zde. Fotky zde a pár našich viz galerie pod článkem. Předposlední víkend v měsíci byl ve znamení dvou duatlonů a dokonce jednoho triatlonu, ale vezmu to pěkně popořadě. V sobotu 21.9. jsme se Zdeňou vyrazili na duatlon dvojic do Hulína, kde jsme si chtěli kvalitně zazávodit (chtěl jsem napsat zatrénovat, ale kdo teď na podzim trénuje že? :-D). S ohledem na počasí (zataženo a deštěm to straší od samého rána) jsme neočekávali valnou účast. Z našeho oddílu nikdo další nedojel a s ostatními závoďáky se prezentace zastavila na čísle 20. Nu což, aspoň bude brzy hotovo a hlavně když zatím neprší! Takticky volím startovní číslo za Zdeňou, abych ho na prvním běhu seběhl a mohli jsme případně spolupracovat na kole (při rozpravě, u které jsme nebyli, jsme zákaz háku nezaznamenali :-D). Taktika byla tedy jasná, ale nějak se nám ji nepodařilo naplnit :-). Zděna běžel ten den skvěle, takže jsem mu na 6km nadělil jen 10s, takže jsem na kolo vyrážel se slušnou ztrátou, když jsem se ještě slušně zdržel oblékáním a nazouváním treter s návleky. Na 40km dlouhou cyklistiku jsem nechtěl nic podcenit, což se velice záhy ukázalo jako zásadní. Zhruba po 2km cyklistiky začalo pršet a od Holešova lilo, takže většinu tratě jsme absolvovali durch mokří. Já Zdeňu dojel zhruba v první třetině trasy při nájezdu do Prusinovic. Bohužel tak, jak mu sedl běh, mu nesedlo kolo a při výjezdu z Prusinovic jsme se rozloučili. Cyklistiku jsme tedy zdárně dokončili stejně jako ostatní zúčastnění. Zavěrečný běh už naštěstí celkem utekl a mohli jsme se pak konečně převléct do suchého. Naše snažení bylo nakonec odměněno i umístěním na bedně, když jsem dokončil na 2. místě absolutně a v hodnocení dvojic jsme se Zdeňou dokonce zvítězili :-). Výsledky jsou zde V neděli naši zástupci bojovali na dvou frontách. Medek zakončil letošní sezónu se vší parádou, když absolvoval 1/2 ironmana v Chorvatské Poreči (místo našeho jarního soustředění). Závod, který byl zároveň i Chorvatským mistrovstvím si však z důvodu více než týdenních zažívacích problémů moc neužil. Jak sám zmínil, tak vinou jeho indispozice byl dokonce o chvíli posunutý start, když si musel ještě odskočit 🙂 a samotný závod absolvoval jen na dva gely. Lze tedy považovat za zázrak, že s ohledem na celkové vyčerpání již před samotným závodem, závod jako takový dokončil. Výsledky jsou zde {gallery}zari_2013{/gallery} Ve stejný den naše Alča bojovala na závěrečném závodě Hanáckého poháru, kterým byl duatlon v Náměšti na Hané. Stejně jako loni se tento závod netěšil valné účasti z řad závodníků. Spíše šlo o symbolickou tečku za letošním Hanáckým pohárem. Alča si zde svým vítězstvím dojela pro potřebné body do celkového hodnocení, čímž vybojovala vítězství v Hanáckém poháru a potvrdila tak letošní skvělou výkonnost a vyrovnanou formu! Pro zajímavost ještě doplním, že Alča zaznamenala úspěch i v mnohem prestižnějším Moravskoslezském poháru, kde v celkovém hodnocení obsadila 3. místo. Výsledky duatlonu jsou zde, výsledky Hanáckého poháru zde. Výsledky Moravskoslezského poháru jsou zde a pár fotek z vyhlášení tady a tady.

{gallery}radary_2013{/gallery}

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Mohlo by Vás také zajímat
Close
Back to top button