Aktuality 2013

Rohálovská 50 2013 – opět skvělý zážitek

ikona_rohalovska501327.4.2013 jsme se již potřetí v řadě postavili na start Rohálovské 50. Letos to ovšem bylo s mnohem širším zastoupením členů našeho oddílu. V Prusinovicích se začalo závodit hned ráno, kdy se podle věkových kategorií stavěli na start děti. I zde byly naše dresy v početném zastoupení. Na stupně vítězů se sice probojoval jen Miša Hotěk (3. místo), ale skvělý výkon předvedl i Kuba Ház, který dokončil na 4. místě. Ostatní naši mrňousové si závody hlavně užili a ve zdraví dokončili :-).  Pro nás dospěláky si pořadatelé připravili pár drobných změn, které byly důsledkem objízdné trasy vedoucí přes Prusinovice. Vše začalo parkováním, kdy bylo nutné odstavit auto hned na okraji obce, takže to nebylo tak blízko na start, jako když se parkovalo v ZD. Změněno tedy bylo i místo startu, které letos výjimečně nebylo před kulturním domem, ale v ulici za ním. To mělo za následek trochu méně konfortní stavění se na start, což se týkalo hlavně nás opozdilců, kteří jsme se potřebovali prodrat do koridoru pro první stovku. Tím ovšem všechny „nepříjemnosti“ Rohálovky 2013 skončily a čekal na nás už jen skvělý sportovní zážitek. Ve 12h bylo odstartováno a bezmála 700 účastníků se vydalo na trať, která slibovala velice rychlý závod (příjemné jarní počasí a sucho). Samotná trasa závodu není nějak technicky náročná, takže je sjízdná i pro méně zdatné bikery. Tím se ovšem nedá říct, že by byla nezajímavá, což dokazují i fotografy a divácky oblíbená místa (brod v Líšné, nově Vesanská rokle, brod v Holešově nebo letos zřejmě výjimečně průjezd kravínem 🙂 ). Na „nové“ trase zvítězil Pavel Žák (1:51:27), za kterým o pouhých 5s finišoval Karel Hartl. Třetí v cíli Václav Strnad už na první dvojici znatelně ztratil, když dokončil za 1:55:23. Nejlepší ženou v cíli byla Jana Bednaříková, která dokončila na 101. místě absolutně v čase 2:19:38. Na závěr už mi zbývá jen vyseknout poklonu celému pořadatelskému týmu vesanu.cz pod vedením Marti Koplíka, který opět odvedl výbornou práci. Na letošní Rohálovce nemohlo snad běžnému bikerovi vůbec nic chybět a věřím, že i kritici nebudou mít moc, o čem psát. Pro úplnost ještě níže uvádím, jakže jsme si vedli my Zapráci: Alda Dedek 2:07:15 (3. místo v celkovém pořadí Rohálovské duatlon!)
Petr Dohnal 2:07:16 Mara Beňa 2:07:47 Jirka Pivec 2:22:09 Čufa Jurčík 2:22:09 Tomáš Dohnal 2:34:58 Dave Motyčka 2:42:53 Standa Ház 3:02:36 (2x defekt a z toho plynoucí zapíjení žalu na občerstvovačkách 🙂 )