Aktuality 2011

Hulmen 2011

ikona_hulmen2011

23. 7. 2011 proběhl již 8. ročník Hulmena, který se pomalu, ale jistě stává jedním z nejoblíbenějších triatlonových závodů pro širokou veřejnost v našem okolí. Mnohé už naznačovala předstartovní listina, kde bylo přihlášeno 156 závodníků předem a v samotný den závodu se zaprezentovalo rekordních 186 startujících. Na startovní listině nechyběl ani Čufa, který jako jediný hájil naše barvy :-). Jak je známo, tak se na Hulmenovi plave v bazéně, takže kompletní startovní pole bylo rozdělené do rozplaveb. Přednost měli přihlášení předem, kteří byli zařazení do rozplaveb buď podle oddílové příslušnosti, plavecké výkonnosti a nebo papírových předpokladů na vítězství. Jednou drobnou úpravou pravidel plavecké části, byl zákaz chůze v mělké části bazénu, což byla trochu čára přes rozpočet některým hodně špatným plavcům :-). Změnou nakonec prošla i cyklistická trať, která se jela zcela nová, ale snad jen vyjímečně. Příští rok už by měly být stavební práce v okolí Hulína zcela u konce a pořadatelé by už něměli být v žádném směru omezovaní. Běžecká část zůstala beze změny, takže letos všichni účastníci absolvovali objemy 0,45-33-6. Čufa měl tu čest a „smůlu“, že startoval hned v první rozplavbě, ale zároveň tak ztratil možnost s někým spolupracovat na kole. Celý závod tak absolvoval za své a finišoval v čase 1:32:50 na 30. místě v absolutním pořadí. V kategorii M40 skončil na 4. místě a necelých 30s ho dělilo od podia.
Pátá rozplavba favoritů přinesla vyrovnaný boj až do posledních metrů běžecké části. Nakonec se z vítězství radoval Přemysl Žaludek, který dokončil v čase 1:21:34. Absolutní vítězkou se stala Jana Žaludková s časem 1:34:39, která nedala svým soupeřkám nejmenší šanci.

Výsledky:  celkem , kat.Junior , kat.M1 , kat.M2 , kat.V1 , kat.V2 , kat.V3 , kat.Z1 , kat.Z2 další fotky zde a zde
{gallery}hulmen2011{/gallery} Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE Naše nová hračka do teamu. Už na začátku sezóny jsme avizovali, že na příští sezónu plánujeme vylepšit naše foto vybavení, protože obyčejný kompakt není na focení takto dynamického sportu úplně vhodný. Pořád jsme se utěšovali tím, že jsou pořád lepší nějaké fotky než žádné, takže jsme s upgradem nespěchali. Bohužel zvrat do našich plánů vnesl můj školní výlet po Bosně a Hercegovině a Chorvatsku. Na jedné z vycházek po Sarajevu mi přímo na ulici ukradli našeho mladého kompakta Canon ps 1100 is. Na základě toho jsme se rozhodli už neutrácet peníze za kompakt (na případné momentky nám snad poslouží mobily), ale vše investovat do digitální zrcadlovky. S výběrem a doporučením nám pomohla naše kamarádka a fotografka v jedné osobě Hanka Pauchová. Volba padla na sice již výběhový, ale osvědčený model Nikon D90, na který jsme v Bohemce dostali velmi lákavou slevu. Samozřejmě je nám jasné, že kvalitní fotoaparát ještě nezaručuje kvalitní fotky, ale snad se nám s přibývajícími zkušenostmi podaří zveřejňovat kvalitní fotogalerie ze závodů 🙂

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Mohlo by Vás také zajímat
Close
Back to top button