Aktuality 2016

Hulmen 2016

ikona_hulmen16Na tento víkend byla naplánována sportovně-kulturní akce na koupališti v Hulíně, kde se jel druhý  závod v seriálu TRISERIES, pohodový a velice oblíbený triatlonek ( 0,45 -33 – 6 ) HULMEN 2016.
Počasí na tento den bylo až tropické a tak jsme se domluvili s borci z AD teamu, že na závody pojedeme na kole. Na srazu jsem zažil hned po ránu velký šok, když přifrčel sám velký medailista z Czechmana, pyroman Pavel Novák. Má první slova byla, ty jsi mě tu chyběl, ale rád tě vidím (pozn. admin.: Čufovi došlo, že dnes bude nejlépe druhý 🙂 ). Známe kvality svých soupeřů. Pak ještě přijel Zdeňa, Benji a ostatní. Po cestě se klábosilo, takže netrvalo dlouho a za chvíli jsme byli v Hulíně. Cestou jsme se mimo jiné dozvěděl, že náš pyroman se jede pouze zúčastnit, jelikož má injekce a je pomalu na půl těla ochrnutej.
Na registraci již bylo plno lidí, spousta známých tváří a depo se velice rychle plnilo. Nevím, zda to byl letos rekord, ale přihlásilo se 206 borců a borkyň. V 9 h začala první rozplavba a pak do vody v pořadí, někdy i mimo pořadí, skákal závodník za závodníkem. Jelikož je to hákový triatlon, tak se spousta závodníků z jednoho teamů snažila plavat po sobě, aby z vody vylezli stejně a mohli jet na kole ve skupině. My nebyli výjimkou, ale nějak nám to nevyšlo.
Já jako plavec s nejlepší technikou jsem skočil do vody s tím, že kluci skočí do vody cca 10 míst za mnou a vyplaveme spolu. Při výběhu z bazénu jsem jen slyšel od Benjiho: „Čufo musíš jet sám“, protože kluky za mnou mimo pořadí pořadatel nepustil. To nebyla pro mne dobrá zpráva, protože všichní víme, jak v Hulíně jede spolupracující balík a jednotlivec. No nic, tak zase jet, co to dá a doufat, že se s někým svezu. Minulý rok jsem měl štěstí na skupinu, ale letos jsem to oddřel celé sám. Jen jsem vždy někoho dojel, chvíli se za mne pověsil a za chvíli jsem byl opět sám. No žádná sláva.
Po kole jsem toho měl opravdu plné zuby. „Hurá“ nazout boty a vydat se na tříokruhový běh, který je celý po rovině. V prvním kole se těžce rozbíhám, ale i tak po chvíli předbíhám Lipánka a snažím se běžet si svoje a pomalu zrychlovat. Docela to jde a mám z toho dobrý pocit. Poslední kolo a už se blíží cíl. Před finišem ještě utřít pěnu u huby, ať si nekazím cílové foto a v cíli zastavuji stopky v čase 01:33:18.  
Za chvíli vidím, jak vjíždí do depa trojice teamových kolegů Benji, Zdeňa a pyroman. Netrpělivě čekám, jaký Pavel Novák na půl ochrnutý bude mít v cíli čas, jelikož jsme ve stejné kategorii, ale tuším, kdo mně dnes ukáže, kde má traktor svíčky. Nakonec z této trojice jako první dobíhá Benji v čase 1:24:38, celkově na 11. místě a v kat. 3.  Jako druhý Pavel Novák v čase 1:24:52, celkově na 12. místě a v kat. první. Co k tomuto dodat. Co se bude dít, až bude zdráv? Jen v běhu mně nadělil dvě minuty. Kdo umí, ten umí. Pak doběhl náš principál Zdeňa v čase 1:28:01, celkově 17. a v kat. 7 místo. Jako čtvrtý v týmu jsem doběhl já, celkově 45. a v kat. 2. místo. Nesmím zapomenout, že jsme měli své zastoupení i v ženské kategorii. Alča Losertová opět ukázala své kvality a závod zvládla v čase 1:34:02, celkově na 50. místě a v kat. 1. Celkově v mužích vyhrál Franta Kubínek z RSFK Brno v čase 1:18:09 a mezi ženami Jana Žaludková 1:29:28.
Závěrem bych chtěl poděkovat organizátorům z Aspotu Hulín za pěkné, bezchybné závody. Organizace jako vždy perfektní a k tomu okamžité výsledky k nahlédnutí. Bezvadný kuřecí řízek, který je zde už tradicí. Opravdu není co vytknout. Náš tým opět ukázal svou sílu a po pátečních medailových pozicích v dětském triatlonu, naši borci a borkyně v dospělé kategorii z Hulína odváží dvě zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili. Za rok opět na Hulmenu 2017. Kompletní výsledky a odkazy na fotogalerie jsou tady
   {gallery}hulmen2016{/gallery}

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Mohlo by Vás také zajímat
Close
Back to top button