Aktuality 2012

Královský triatlon 2012 – to se povedlo!

ikona_kralovsky12

4.8.2012 se konal v Majetíně další z Královských triatlonů. Letos už to bylo popáté, kdy si mohli zazávodit jak ti nejmenší, tak i dospěláci. V dopoledním programu pro děti jsme měli zástupce v závodě odrážedel, kde Patriček vybojoval skvělé 2. místo a nastavil nám staršim laťku na poledne :-). Dvanáctá hodina se blížila, tak jsem se společně s Tomem a Čufou vydali k prvnímu depu u štěrkáče. Zabrali jsme nejlepší místa, šli se pomalu rozplavat a před 12h jsme se postavili na start společně s dalšími 149 závodníky. Přesně ve 12h bylo odstartováno. Plavání v délce cca 450m s přeběhem jsme zvládli všichni bez problémů. Já se snažil zaplavat, jak nejlépe to šlo, abych udržel kontakt s „čelem“. To se nakonec skoro povedlo. Po nasednutí na kolo jsem musel sice pár vteřinek stahovat, ale zrhuba na 2km už jsem šlapal ve skupince 6 cyklistů. Během cyklistické části jsme postupně stahovali a případně předjížděli lepší plavce, až před námi zůstal poslední závoďák ze štafety. Ač jsem byl v kopcích ten aktivnější, tak na nějaký únik jsem ten den neměl a jak se v závěru cyklistické části ukázalo, tak to bylo jen dobře. Přibližně 4km před Majetínem naši skupinu zezadu docvakla skupinka cyklistů na časovkářských speciálech, kteří nám trochu pozvedli rychlostní průměr :-). Těsně před depem jsme ještě dojeli vedoucího štafeťáka, takže jsme byl rázem ve skupině na absolutním čele závodu. Z depa jsem vybíhal na 3. místě absolutně (když nepočítám dvě štafety 🙂 ). Hned na začátku běhu jsem předběhl třetího v pořadí a snažil se držet na dohled vedoucího závodníka. Jak se ale po prvním okruhu ze tří ukázalo, tak ani to nebylo v mých silách. Bylo mi jasné, že na první místo to určitě nepůjde a tak jsem se soustředil na udržení druhého místa. To nakonec nebylo příliš náročné. Náskok jsem měl dostatěčný, takže jsem jen udržoval tempo a nemrtvil jsem se jako na miniduatlonu v Kunovicích (válení v cíli už bylo dost 🙂 ). V cíli z toho tedy bylo opět druhé místo absolutně (i v kategorii M30) a čas 1:20:51. Zaslouženým absolutním vítězem se tedy stal lépe běžící Tomáš Kozel, který závod zvládl za 1:19:09. Druhým Zaprákem v cíli byl Čufa, který, ač se zapletl do kolize na kole, dokončil na 44. místě absolutně (15. místo M40) v čase 1:33:04. Tom dokončil svůj druhý triatlon v životě (opět v pořádném horku 🙂 ) na skvělém 62. místě v čase 1:37:31. Upřímně jsem na něj za rok zvědav, protože motivace mu zatím neschází ;-). Ještě doplním, že nejlepší ženou v cíli byla Michaela Mannová s časem 1:27:48. To, že na nás po závodě čekalo bohaté občerstvení, již není třeba zmiňovat, ale je třeba zmínit jednu podstatnou věc. Tou byla skutečnost , že po letech improvizování jsme se my závodníci dočkali měření časů čipy a tudíž i výsledků, které za něco stojí :-). No a když byl celý den takový povedený, tak jsme zůstali v Majetíně i na večerní program (spojený se zapíjením jednoho novorozeného člena AD), který byl tradičně zakončený ohňostrojem od Pyro-Novák.
Výsledky zde Výsledky dětí zde a štafety zde
Fotky dětí zde
{gallery}kralovsky_triatlon_2012{/gallery} Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE Naše nová hračka do teamu. Už na začátku sezóny jsme avizovali, že na příští sezónu plánujeme vylepšit naše foto vybavení, protože obyčejný kompakt není na focení takto dynamického sportu úplně vhodný. Pořád jsme se utěšovali tím, že jsou pořád lepší nějaké fotky než žádné, takže jsme s upgradem nespěchali. Bohužel zvrat do našich plánů vnesl můj školní výlet po Bosně a Hercegovině a Chorvatsku. Na jedné z vycházek po Sarajevu mi přímo na ulici ukradli našeho mladého kompakta Canon ps 1100 is. Na základě toho jsme se rozhodli už neutrácet peníze za kompakt (na případné momentky nám snad poslouží mobily), ale vše investovat do digitální zrcadlovky. S výběrem a doporučením nám pomohla naše kamarádka a fotografka v jedné osobě Hanka Pauchová. Volba padla na sice již výběhový, ale osvědčený model Nikon D90, na který jsme v Bohemce dostali velmi lákavou slevu. Samozřejmě je nám jasné, že kvalitní fotoaparát ještě nezaručuje kvalitní fotky, ale snad se nám s přibývajícími zkušenostmi podaří zveřejňovat kvalitní fotogalerie ze závodů 🙂