Aktuality 2013

X-triatlon Šternberk 2013

ikona_xtriatlon139.6.2013 se v Dolním Žlebu u Šternberka konal další ze seriálu závodů Hanáckého poháru. Někteří z nás jsme sem jeli po sobotním závodění v Bolaticích, aby jsme měli nějaké ty body do celkového hodnocení. Jak se později ukázalo, tak nebýt početné účasti našeho oddílu, tak by ve Žlebu startovala jen hrstka skalních příznivců a lovců bodů. Tentokrát se nebudu rozepisovat nad průběhem závodu, ale nad hodnocením závodu samotného. Když začnu bezproblémovou prezentací (aby ne, když nás startovalo 20), tak celý pozitivní dojem ze závodu kazí voda studená jako prase (odhad tak 13°C), i když pořadatel hlásal 16 (asi se před měřením teploty do rybníka vyčůrali). Nechápu tedy, proč pořadatelé nesebrali odvahu a plavání nezkrátili nebo úplně nezrušili, jako to udělali v Bolaticích. Oba závody se jely podle pravidel ČTA (podle propozic), takže mi zůstává záhadou rozdílný výklad. Každopádně v neoprénu se to plavání dalo „přežít“, ale plavci bez neoprénu neměli být na start vpuštění. Chápu, že se pořadatelé snažíli o zachování závodu jako triatlonu, ale proč riskovat zdraví i toho mála odvážlivců, co se postavili na start? Naštěstí zbývající dvě disciplíny už byly bez problémů a počasí dalo zapomenout na počáteční problémy. Osobně si ale kladu otázku, kam tímto počínáním pořadatelé směřují? Počet lidí startujících na závodech HP začíná být nebezpečně nízký a s tímto přístupem se davy závodníků na start nepohrnou. Je možné, že za letošní slabou účast na závodech může i nový a zatím nezažitý web olomouckytriatlon.cz, který nahrazuje původní web hanackypohar.com a nedokáže tak nahradit slabou propagaci závodů samotnými pořadateli. Abych nakonec neopomněl samotný výsledek závodu, tak absolutním vítězem se stal Ivo Vrba s časem 1:28:20 a nejlepší ženou byla Sadílková Zuzana s časem 1:57:35 (naše Alča po technických problémech s kolem, závod nedokončila). Podle předpokladů se od nás nejlépe umístil Medek, který s časem 1:30:17 obsadil 4. místo absolutně a 2. místo v kategorii. Na bednu v kategorii se prosadil i Benji, který s časem 1:33:00 dokončil na 5. místě absolutně. Ve svých věkových kategoriích uspěli i Čufa (čas 1:50:36) s Pivcem (čas 1:52:24), když obsadili 2. a 3. místo. Já zdárně dokončil v čase 1:40:17 na 6. místě absolutně.