Aktuality 2011

Dobroslavický jarní duatlon 2011

ikona_dobroslavice

16.4.2011 jsme se zúčastnili dalšího ročníku jarního duatlonu v Dobroslavicích. Tento závod byl také premiérou našeho nového oddílového oblečení, které nám z Brna dorazilo v pátek večer před závodem (bez nových dresů bych do Dobroslavic nejel 🙂 ). Na sobotu slibovali i optimistickou předpověď počasí, takže vše nasvědčovalo tomu, že si s Čufou kvalitně zazávodíme. Sluníčko svítilo už od rána, takže se zdálo, že rosničky tentokrát nekecaly. Na start závodu se postavili mimo obhájce a loňského vítěze Martina Věžníka i Jiří Klíma a Tomáš Matera, kteří měli již od startu ovládnout čelo závodu. Zhruba 80ti hlavé startovní pole se vydalo na tratě 5,5-26-3 něco málo po 11h.  Hned po startu doslova vystřelil Martin Věžník, který tak možná hned na začátku vypálil rybník zbývajícím dvěma favoritům, kteří se ho snažili stíhat ve třech kopcovitých okruzích cyklistiky. Jak se nakonec ukázalo, snaha to byla marná, i když Martin absolvoval cyklistiku sám a jeho pronásledovatelé mohli spolupracovat. Ve druhém běhu už se tedy na čele bojovalo jen o druhé a třetí místo, kde to druhé získal Jirka Klíma před Tomem Materou.  Absolutní vítěz Martin Věžník doběhl v čase 1:19:16, druhý Jirka Klíma v 1:19:53 a třetí Tom Matera v 1:20:55. Absolutní vítězkou ženské kategorie se stala Lucie Materová, která na zkrácené trati finišovala v čase 1:05:46.

My „zapráci“ jsme se snažili, seč nám síly stačily. Čufu sice už v úvodním běhu zradil stehenní sval, takže odstoupil, i když to měl pěkně rozběhnuté, ale pokračovat se bohužel nedalo. si tedy výživnou cyklistiku  užil „sám“. První běh jsem měl rozběhnutý tak, abych uvisel Vaška, který se naštěstí šetřil :-). To se skoro povedlo, kdybych se pak neflákal v depu a nemusel ztrátu stahovat skoro celý první okruh cyklistiky. Zbývající dva okruhy cyklistiky už jsme jeli sice ve třech, ale odpočinek to rozhodně nebyl a na druhý běh jsem se vůbec netěšil. Největší obavu jsem měl z křečí do lýtek, které mě berou na druhém běhu duatlonu takřka pravidelně. Druhé depo jsem měl nakonec ještě pomalejší než to první. Jsem se potřeboval trochu „vydýchat“ :-). No a běh už stál za starou belu. Přechod katastrofa, stehna tuhé- no ještě to bude chtít trochu potrénovat. Sice jsem se později rozeběhl, ale v každém stoupání jsem kvalitně vytuhl :-). Nakonec jsem doběhl v čase 1:31:15 na 5. místě v kategorii „skoro veteránů“ 30-39let. Kompletní výsledky jsou zde